שנת שירות בתנועה הקיבוצית

הנחיות למועמדים

הנחיות למועמדים

מועמדים יקרים: בדף זה תמצאו הסבר על תהליך ההרשמה, המיון והקבלה לשנת השירות של התנועה הקיבוצית. אנו ממליצים לקרוא את ההנחיות בקפידה ולצפות בסרטון לפני תחילת ההרשמה. במידה ולאחר שקראתם וצפיתם יש לכם שאלות, הנכם מוזמנים לבדוק בדף שאלות נפוצות, ובמידת הצורך לפנות אלינו דרך תיבת “יצירת קשר”.
בהצלחה!

חשוב להדגיש כי תהליך המיון יתקיים בהתאם להנחיות משרד הבריאות וכל הגורמים הרלוונטיים, ולכן ייתכנו שינויים והתאמות בתהליך המתואר כאן להנחיות שיהיו בתוקף בתקופת המיונים.

לתשומת לבכם: בהתאם להנחיות משרד הביטחון, שנת השירות של התנועה הקיבוצית מיועדת לבני ובנות קיבוצים ולתלמידי בתי ספר קיבוציים. שנת השירות מיועדת לבוגרי י”ב אשר מתעתדים להתגייס לשירות צבאי או להתנדב לשירות צבאי/לאומי.

תהליך ההרשמה והקבלה לשנת השירות מורכב ממספר שלבים, שיפורטו בהמשך. בכל שלב ניתן ליצור קשר עם מחלקת שנת שירות של התנועה הקיבוצית, על מנת לשאול שאלות, להתייעץ ולברר פרטים.

 

כדי להבין באילו מקומות ניתן להתנדב בשנת השירות, מומלץ לקרוא את המידע הכללי ולקרוא על המסגרות השונות. בדף של כל מסגרת תמצאו פרטים של איש קשר, אליו ניתן לפנות על מנת לברר פרטים נוספים שמעניינים אתכם.

אחרי שקראתם, הבנתם והחלטתכם להירשם, מתקדמים לשלב הבא- מילוי טופס הרשמהיש למלא את כל הפרטים המבוקשים בתשומת לב וברצינות! חשוב לדייק בפרטים. לאחר הרישום באתר ייפתח לכל מועמד כרטיס אישי, אליו ניתן להיכנס באמצעות מספר תעודת זהות וסיסמא.

לצורך ההרשמה יהיה עליכם להצטייד במסמכים הבאים
1. תמונת פנים ברורה. תמונה זו תשמש אותנו לצורך זיהוי שלכם בתהליך וכן לטובת הוצאת כרטיס נסיעות עבור מי שיתקבל לשנת השירות. את התמונה יש לצרף בקובץ JPG.
2. צילום של תעודת הזהות / רישיון נהיגה כולל מקום המגורים.
3. אישור לימודים מבית הספר שלכם.
4. פרטי ממליץ/ה שמכיר/ה אתכם היטב. ניתן לצרף גם מכתב המלצה (רשות)

​את המסמכים הללו תתבקשו לצרף בעת ההרשמה. אנא וודאו שכל המסמכים נמצאים ברשותכם לפני שאתם מתחילים במילוי טופס הרשמה.

בסיום ההרשמה, יישלח לכתובת הדואר האלקטרוני של הוריכם (הכתובת שהוזנה עבור “הורה 1”) טופס אישור הורים. אישור ההורים הוא שלב הכרחי בתהליך, ורק לאחר שההורים יאשרו את ההרשמה בטופס שיישלח אליהם, תוכלו להמשיך לשלב הבא. 
*שימו לב – במידה והוריכם לא קיבלו מייל לאישור הורים, יש לוודא שכתובת המייל שלהם הוזנה כראוי. כמו כן יש לבדוק את תיבת הספאם או דואר הזבל, לעתים המיילים מגיעים לשם. 

לאחר ההרשמה באתר ואישור ההורים, ובהנחה שהנכם נכללים באוכלוסייה לה מיועדת שנת השירות שלנו (בני ובנות קיבוצים ותלמידים של בתי ספר הפועלים בשיתוף פעולה עם התנועה הקיבוצית), תקבלו בתוך מספר ימים מכתב חוזר בדוא”ל ובו אישור על קבלת פרטיכם והפנייה להמשך התהליך.
* שימו לב – במידה ועדיין אין לכם תיבת דואר אלקטרוני, זה הזמן לפתוח אחת. עיקר התקשורת שלנו איתכם בתהליך הקבלה יתבצע באמצעות דוא”ל.

בשלב הבא בתהליך תזומנו ליום היכרות,“ראשוני במכון “אדם מילא הכולל ראיון אישי ומספר משימות אישיות וקבוצתיות. מטרתו של היום היא לסייע לנו לכוון אתכם למקומות ההתנדבות המתאימים ביותר לרצונותיכם ולכישוריכם. ימי ההיכרות יתבצעו באופן מקוון, באמצעות “זום”, בימי השבוע בשעות אחר הצהריים, בימי שישי בבוקר ובחופשים. ההשתתפות ביום ההיכרות כרוכה בעלות של 220 ש”ח, שישולמו ישירות למכון “אדם מילא” בעת ההרשמה ליום ההיכרות. 
* שימו לב – התשלום הינו עבור ההשתתפות ביום ההיכרות בלבד. התשלום אינו מבטיח קבלה לשנת השירות.

כשבוע לאחר יום ההיכרות, תיפתח בפני כל מועמד רשימת מסגרות ההתנדבות המתאימות עבורו (האשכול שלו). את האשכול ניתן יהיה לראות בכרטיסכם האישי באתר. בנוסף, ייפתח בכרטיסכם האישי טופס בחירת העדפות למסגרות אליהן תרצו לנסות להתקבל. כל מועמד יתבקש לדרג את 10 המסגרות המועדפות עליו מתוך האשכול שלו, ע”פ סדר עדיפות.

לאחר שכל המועמדים יעברו את יום ההיכרות וימלאו את טפסי הבחירה שלהם – במהלך חודש נובמבר – יתבצע שיבוץ של כל מועמד למיון ב- 3 מסגרות, כאשר השאיפה תהיה שהמסגרות יהיו כאלו שדורגו במקום גבוה ככל הניתן בטופס ההעדפות של המועמד.
* שימו לב – במידה ולא תהיה מספיק שונות בין הבחירות של המועמדים, ייתכן מצב בו חלק מהמועמדים ישובצו למיון ב- 2 מסגרות שאותן דירגו בטופס שלהם, ולמיון במסגרת שלישית שנמצאת באשכול שלהם אך לא דורגה בטופס ההעדפות. אנו ננסה להימנע ממצב זה ככל האפשר. 

לאחר השיבוץ למיון ב- 3 המסגרות, יועברו פרטי המועמדים למסגרות עצמן והמועמדים יוזמנו על ידי המסגרות לכנסי מיון במסגרות. כנסי המיון במסגרות יערכו בחודשים דצמבר- ינואר, בימי שישי ובחופשים. תאריכי הכנסים בכל מסגרת יפורסמו באתר.
*שימו לב – כל מסגרת רשאית להזמין כל מועמד שנרשם אליה לכנס מיון אחד בלבד.

מספר ימים לאחר הכנס תודיע המסגרת לכל מועמד האם הוא התקבל או לא. למועמדים שהתקבלו, יינתן פרק זמן של עד שבוע לאשר את קבלתם למסגרתמועמד שיאשר את קבלתו, ייחשב כמי שהתקבל למסגרת ולא יוכל לנסות להתקבל למסגרות נוספות, גם אם כבר הוזמן לכנסי מיון נוספים.

בשלב האחרון, כל מסגרת תחתים את המועמדים שהתקבלו אליה (ואישרו את קבלתם) על טופס דחיית שירות לצורך דחיית הגיוס לשירות הצבאי/לאומי בשנה.

נגישות

 • גודל פונטים

מקרא נגישות

לתאימות מלאה יש להשתמש בדפדפנים כרום ופיירפוקס
למעבר בין אלמנטים בדף לחץ על מקש ה - Tab, לחזרה אחורה לחץ על צרוף המקשים - Shift + Tab

בכלי נגישות זה ניתן לבצע מספר דברים

 • - להחליף צבעוניות של האתר במחלקת הצבעוניות
 • - להגדיל ולהקטין פונטים ללא שבירות עיצוביות
 • - להדגיש כותרות ולינקים בקו מתאר תחתון
 • - ניתן גם לעבוד מקלדת בלבד ולגלוש באתר
 • - ניתן להפעיל מסמך ללא עיצוב כלל
 • - ניתן לאפס הכול לברירת המחדל

ניתן להגיע למקומות עיקריים בקלות ע"י צירופי המקשים הנ"ל

 • ESC מאפס את האינדקס של המסמך ומציב אותו בתפריט ניווט מהיר
 • ALT + i – כיבוי והדלקת מידע זה
 • ALT + m – מעבר מהיר לתפריט הנגישות
 • ALT + s – מעבר לתפריט ניווט מהיר
 • ALT + 1 – חזרה לדף הבית
 • ALT + 2 – מעבר לתפריט הראשי
 • ALT + 3 – מעבר לתוכן המרכזי בעמוד
 • ALT + 4 – מעבר לחיפוש כללי
 • ALT + 5 – מעבר לדף יצירת קשר

במידה ועוברים בין דפים באתר המידע לגבי הבחירות שביצענו נשמר וממשיך עם הגולש אל הדף הבא